Kolbjørn Håseth alias kHz CV pr. november 2021
Utdanning:Hoppet av sivilingeniørstudiet og ble heltidskunstner 1982,
selvlært.
Education:Left engineering studies and became a full time artist
1982,self taught.
Medlemskap: Bildende Kunstnere Møre og
Romsdal
Norske Billedkunstnere
IGOR:International Guild of Realism ,USA
Memberships:Visual
artists of the county of Møre og Romsdal,Norway
Visual Artists of Norway
IGOR:International Guild of Realism,USA
Priser:
1.pris Art Room Gallery Landscape competition 2021
Finalistpris 15th ARC Salon, USA, 2020
Semifinalistpris 15th ARC Salon, USA 2020, 3 bilder
4.pris LigthSpaceTime 10th "Landscape" Competition 2020
Special Merit award LigthSpaceTime 10th "Landscape" Competition 2020
Special Recognition Award, LigthSpaceTime 10th "Open" Competition 2020
Special Recognition Award, LigthSpaceTime 10th "Nature" Competition 2020
Finalistpris 2018-2019 ARC Salon, USA
Finalistpris i International Artist Magazine kunstkonkurranse vist i juni/juli-utgaven 2019, med tema "Seascapes, Rivers and Lakes"
Palm Art Certificate of Excellence,Tyskland 2018, 3 bilder
Finalistpris 2017-2018 ARC Salon, USA med to bilder
Finalistpris 2013-2014 ARC Salon, USA
Palm Art Merit Award,Tyskland 2012
Finalistpris "1st Annual Juried Exhibition" ASTA,Open Range Gallery,Scottsdale,Arizona,USA 2012
Finalistpris 2011-2012 ARC Salon,USA
Vant prisen for beste landskap under utstillingen "6th Annual Juried Exhibition" IGOR / Sage Creek Gallery,Santa Fe,N M,USA 2011
Vant publikumsprisen under Lauvfallutstillingen 2007
Vant prisen for beste landskap under utstillingen "Ledende mestere av samtidsrealisme" Cape Cod,USA sommeren 2007
Finalistpris i International Artist Magazine kunstkonkurranse vist i juni/juli-utgaven 2006,med tema "Seascapes,Rivers and Lakes"
Awards:
1st place Art Room Gallery Landscape competition 2021
Finalist award 15th ARC Salon, USA, 2020
Semifinalist award 15th ARC Salon, USA, 3 works, 2020
4.th place LigthSpaceTime 10th "Landscape" Competition 2020
Special Merit award LigthSpaceTime 10th "Landscape" Competition 2020
Special Recognition Award, LigthSpaceTime 10th "Open" Competition 2020
Special Recognition Award, LigthSpaceTime 10th "Nature" Competition 2020
Finalist award International Artist Magazine challenge "Seascapes,Rivers and Lakes" shown in the June/July 2019 issue.
Palm Art Certificate of Excellence,Germany 2018, 3 works
Finalist award at 2017-2018 ARC Salon, USA, two works
Finalist award at 2013-2014 ARC Salon, USA
Palm Art Merit Award,Germany 2012
Finalist award "1st Annual Juried Exhibition" ASTA,Open Range Gallery,Scottsdale,Arizona,USA 2012
Finalist award at 2011-2012 ARC Salon,USA
Best of Landscape Award at "6th Annual Juried Exhibition" IGOR / Sage Creek Gallery,Santa Fe,New Mexico,USA 2011
Viewers Best of Show Award at the exhibition Lauvfallutstillingen 2007
Best of Landscape Award at "Leading Masters of Contemporary Realism" Cape Cod,USA summer 2007
Finalist price in International Artist Magazine challenge "Seascapes,Rivers and Lakes" shown in the June/July 2006 issue.
Separatutstillinger (siste vist først)/ Solo exhibits (Last shown first)
Galleri S,Kleive 2014,2003,1996,1992
Aukra Kunstlag 2009
Galleri HKR,Hamar 2008
Kristiansund Kunstforening 2008
Artifex,Ålesund 2008
Molde Kunstforening 2007
Galleri Morellsteinen,Valldal 2006
Hareid Kunstlag,Hareid 2002
Galleri K 16,Ålesund 2002,1995,1992,1988
Galleri H.A.V,Hustad 2001
Galleri Sardin,Fedje 2000
Galleri Gunvor,Vartdal 1999,1992
Galleri Gamlebanken,Nordfjordeid 1999
Galleri Elvetun,Sykkylven 1998
Galleri Barbara,Sunndalsøra 1997
Aukra Kunstlag,Aukra 1997,1989
Rauma Kunstlag,Åndalsnes 1996,1991
Galerie 1814 Unique,Eidsvoll 1996,1991,1988
Haram Kunstlag,Vatne 1995
Stranda Kunstlag,Stranda 1995
Galleriet,Molde 1994
Fauske Kunstforening,Fauske 1994
Vestnes Kunstlag,Vestnes 1991
Fræna Kunstlag,Elnesvågen 1990,1989
Andre separatutstillinger/Other solo exhibits:
Sekken Bygdatun 2012
Hos Magnhild Rydland Søvik,Molde 2010
Gnisten,Volda 2008
EogE Kunst og Handverk,Fosnavåg 2006
Atelierutstilling,Elnesvågen 1998,1997
Midsund Mini Produkt,Midsund 1998
BFH Sparebank,Elnesvågen 1997,1988,1987
Bakkebø,Midsund 1996
Sekken Ungdomslag,Sekken 1995
Beiarn Bygdeutvikling 1994
Havmessa,Bud 1993
Eide Sjukeheim,Eide 1992
Restaurant Embassy,Molde 1991
Cafe Caravelle,Fornebu,Oslo 1991
Haukås skole,Elnesvågen 1990
Hans og Tore varesenter,Elnesvågen 1987
Romsdals Fellesbank,Molde 1987
Romsdals Fellesbank,Elnesvågen 1986
Biblioteket,Farstad 1986
Kollektivutstillinger: Group exhibits
Juryerte: Exbibits with jury:
Vestlandsutstillingen 1993,1986;
"Utstilling ved
lauvfall" Surnadal Kunstforening 2002,2003,2004,2005,2006,2007,2008
"Humor og satire"Galleri Innsikt, Isfjorden
2002;
Jubileumsutstilling Møre og
Romsdal Kunstnersenter, Molde 2003;
"Erotisk vårsalong" Galleri Innsikt, Isfjorden 2004
Romsdalsutstillingen , Galleri Maerz, Molde 2006,2007
"Leading Masters of Contemporary Realism" IGOR/ Winstanley-Roark Fine
Arts, Cape Cod, Massachusetts, USA 2007
"THE NEW REALITY-The Frontier of Realism in the 21st Century" IGOR/
art museums in USA 2008-2011
"6th Annual Juried Exhibition" IGOR / Sage Creek Gallery, Santa
Fe, New Mexico, USA 2011
"Salon 2011-2012", Art Renewal Center, USA 2012
"1st Annual Juried Exhibition" ASTA, Open Range Gallery, Scottsdale,
Arizona, USA 2012
"Salon 2013-2014", Art Renewal Center, USA 2014
"12th Salon, 2017-2018", Art Renewal Center, USA 2018
IGOR Winter Salon Online Exhibition, USA 2019
"13th Salon, 2018-2019", Art Renewal Center, USA 2019
IGOR Winter Salon Online Exhibition, USA 2020
"14th Salon, 2019-2020", Art Renewal Center, USA 2020
LightSpaceTime "Landscapes" 2020
LightSpaceTime "Open" 2020
LightSpaceTime "Nature" 2020
"15th Salon, 2020-2021", Art Renewal Center, USA 2021
Art Room "Landscapes" 2021
IGOR Winter Salon Online Exhibition, USA 2021
IGOR Fall Salon Online Exhibition, USA 2021
Gallerier, kunstforeninger, kunstlag: Galleries and art councils:
Fræna Kunstlag
fra 1984;
Sula Kunstlag,Langevåg 1987;
Galerie Unique Antique,Oslo
1988;
Galerie Unique Antique,Dal 1988;
Galerie Unique,Dal fra 1988;
Clodion Art Café,Oslo
1988;
Molde Kunstforening,Molde fra 1988;
Galleri K 16,Ålesund fra 1988;
Aukra Kunstlag,Aukra fra 1989;
Galleri Gunvor,Vartdal
fra 1992;
Galleri Bohemia,Oslo 1993;
Kunstnersenteret,Molde fra 1993;
Volda Kunstlag,Volda
1993;
Galleri Barbara,Sunndalsøra fra 1993;
Dale's galleri,Kopervik 1994;
Norddal Kunstlag,Stordal fra 1994;
Galleri H.A.V,Hustad fra 1999;
Kunstgalleriet,Vestnes
fra 1999;
Galleri Kimen,Molde
fra 2004
Galleri HKR,Hamar fra 2008
Ico Gallery,New York fra 2008
Andre kollektivutstillinger: Other group exhibits
Havmessa,Bud 1989;
Midsund alders- og sjukeheim
1993;
Gjemnesutstillinga,Batnfjord
1994;
Tomrefjordmessa,Tomrefjord
1995
Kulturleia Fræna,Elnesvågen 2006
Duoutstilling med Eva Frisnes/ Duo exhibition with Eva
Frisnes
Galleri Sekken 2021
Bud Kystmuseum 2021
Stipend/Scolarships: Beiarstipendet 1994
Kjøpere/eiere av kHz-malerier: Buyers/owners of kHz-paintings
Kommuner/byer: Communicipalities:
Aukra kommune, Aukra;
Beiarn kommune, Moldjord;
Eidsvoll kommune, Eidsvoll;
Fedje kommune, Fedje;
Fræna kommune, Elnesvågen;
Lahti by, Finland
Kunstforeninger/Kunstlag: Art councils
Aukra Kunstlag, Aukra;
Fræna Kunstlag, Elnesvågen;
Rauma Kunstlag,Åndalsnes
Institusjoner: Institutions:
Aukraheimen,Aukra;
Braathallen,Kristiansund;
Bud Barnehage,Bud;
Bøtunet,Elnesvågen;
Dyalysestasjonen i Fræna,Elnesvågen;
Fræna sjukeheim,Elnesvågen;
Fræna nye sjukeheim,Elnesvågen
Frænabu,Farstad;
Hustad Leir,Farstad;
Kløvertun,Volda;
Lundhaugen
Aldersheim,Bud;
Opdøl Sjukehus,Hjelset;
Råkhaugen omsorgssenter,Molde
Stensby Sjukehus,Eidsvoll;
Vartdal Helsetun,Vartdal;
Bedriftskunstforening ved Company art councils
Beiarn kommune,Moldjord;
Fræna kommune,Elnesvågen;
Fylkessjukehuset i Molde;
Fylkessjukehuset i Volda;
Fylkessjukehuset i Ålesund:
Molde Apotek,Molde;
Romsdals Fellesbank,Molde;
Rolls Royce Marine,Ålesund;
Spjelkavik videregående
skole,Ålesund;
Sula kommune,Langevåg;
Sunnmørsposten,Ålesund;
Tafjord Kraft,Tafjord;
Tussa Kraft,Ørsta
Skip: Ships:
Geco Angler,
Geir,
Hauge Senior,
Havsnurp,
Hopen,
Loran,
Ocean Trawler,
Olympic Orion,
Olympic Princess,
Ramform Challenger,
Ramform Explorer,
Remøy,
Sanco Shaer,
Torson
Bedrifter: Companies:
Aker Aukra,Aukra;
Brattvåg Skipsverk,Brattvåg;
Bryggjen i Bud,Bud;
Bud Camping,Bud
Bud og Hustad Forsikring,Bud;
Christie og Opsahl,Molde;
Clearwater Ocean Prawns,Canada;
DnB,Ålesund;
Fugro UDI,England;
Gjensidige,Kyrksæterøra;
Gjensidige,Molde;
Gjensidige,Oppdal;
Gjensidige,Oslo;
Gjensidige,Ålesund;
Hakon Møre,Molde;
Hammerø og Storvik,Molde;
Hustadmarmor,Elnesvågen;
Istad Kraft,Elnesvågen;
Kreditkassen,Ålesund;
Kvam Legesenter,Molde
Brødrene Langset,Lyngstad;
Langsten Slip og Båtbyggeri,
Tomrefjord;
Litra Eiendom,Oslo;
Løwenskiold,Oslo;
Midsund Bruk,Midsund;
Midsund Mini Produkt,Midsund;
Møkster Shipping,Stavanger;
Møre og Romsdal Bondelag, Molde;
Møre og Romsdal Fylkesbåtar,Molde;
Møretrygd,Ålesund;
Nordmøre og Romsdal
Slakteri,Molde;
Nordvest Sjøforsikring,Ålesund;
Norske Shell,Tananger (Ormen Lange,Aukra)
Romsdals Fellesbank,Molde;
Samuelsen Maskin,Elnesvågen;
Sperre Mekaniske Verksted,
Valderøy;
Tärntank Rederi,Sverige;
Tine,Elnesvågen;
Tine,Molde;
Toppen Café,Elnesvågen;
Utkilen Rederi,Bergen;
Vikenco,Aukra;
Vikingfjord Kro og motell,
Elnesvågen
Vicomar, Bud
videre hundrevis av private samlinger i mange land.
in addition to hundreds of private collections in many
countries.
Annet: Futhermore:
(Se også under Aktuelt/ Visit the What's new- page as well)Intervju i "Kunst for alle" nr 3/2001. Interview in the art magazine "Kunst for alle" no 3/2001